hír
A filmes látványtervezőket és képzőművészeti témájú filmalkotásokat díjazó fesztivált október 16-21. között rendezik meg Szolnokon, a TISZApART…
továbbdosszié
13 év után, alternatív forgalmazási módszerekkel tálalja fel a nézők előtt új filmjét Jeles András, az Álombrigád, Angyali üdvözlet és A kis…
továbbmagazin
Tizenhárom év után tért vissza a vászonra Jeles András. A hetvenes-nyolcvanas évek meghatározó alkotója radikális művészfilmet rendezett. Egy újabb…
továbbmagazin
Holnap debütál a mozikban Jeles András legújabb filmje, A rossz árnyék. A nyakunkon lévő premier apropóján összeszedtük az egyik legeredetibb…
továbbmagazin
Új szereplője a magyarországi filmpiacnak a Soldivision, amely a hagyományos moziforgalmazás helyett újszerű, alternatív utakat választ. Működésüket…
továbbhír
2018-ban megkezdi működését a Soldivision, amit hagyományos és alternatív forgalmazással foglalkozó szakemberek alakítottak meg. Első filmjük Jeles…
továbbmagazin
A Meghallgatás a 60-70-es évtizedforduló jellegzetes, társadalmi és ideológiai értelemben egyaránt tünetértékű jelenségére fókuszál: a könnyűzenei…
továbbhír
A teljes életművet átfogó kötet bemutatóját december 13-án, kedden, 17 órától rendezik meg az Uránia kávézójában, ahol a szerző mellett Jeles András…
továbbmagazin
Az elmúlt néhány évben keveset hallottunk Muhi Andrásról, a legendás Inforg Stúdió alapítójáról, aki nemrég ünnepelte 60. születésnapját, és aki…
továbbhír
13 év szünet után újra mozifilmet forgat Jeles András Kossuth-, és Balázs Béla-díjas alkotó, a kiemelkedő filmtörténeti jelentőségű A kis Valentino…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié